Népdaléneklési verseny

"Lehet élni zene nélkül is. A sivatagon át is vezet út. De mi (...) azt akarjuk, hogy az ember ne úgy járja végig élete útját, mintha sivatagon menne át, hanem virágos réteken."

Kodály Zoltán gondolatával a szívében indult iskolánk tanulói közül tizenegy május 6-án a szürke, esős időjárás ellenére jókedvűen Pecölbe a Gróf Erdődy Ferenc Tagiskola V. népdaléneklési versenyére. Egyéni és csoportos megmérettetésen is részt vettek, melyen a következő eredményeket érték el:
Szalay Borbála 4.c (felkészítője: Péter-Tóth Izabella) és Hanik Katica 5.a osztályos tanulók ezüst,
Szakonyi Márkó 5.b osztályos tanuló arany minősítést kapott.
A csoportok közül a Nebáncsvirágok (Hanik Katica 5.a, Kapitány Titanilla, Karácsonyi Zsóka és Szakonyi Márkó 5.b osztályos tanulók) ezüst, míg
a Mákvirágok (Hanik Katica 5.a, Kapitány Titanilla, Karácsonyi Zsóka, Szakonyi Márkó 5.b, Sándor Zsófi 6.a és Kisvári Veronika 6.b osztályos tanulók), valamint
a Dalos Pacsirták (Sándor Zsófi 6.a és Kisvári Veronika 6.b, Badics Zsófia 7.c, Győrvári Gréta 7.d, Csillag Kinga és Révfi Dalma 8.b osztályos tanulók) arany minősítést értek el (felkészítőjük:Hegedüs Erzsébet)
Eredményükhöz gratulálunk és további víg dalolást kívánunk!