Skip to content

Iskolapszichológia tájékoztató

Kedves Szülők!

Temesi Patrícia vagyok, a 2020/2021-es tanévben iskolapszichológusként én segítem a Celldömölki Városi Általános Iskolában a tanulók és az ott dolgozó pedagógusok mindennapjait. Pszichológia alapdiplomámat a Károli Gáspár Református Egyetemen szereztem, ezzel párhuzamosan pár-és családterápiában képződtem. Jelenleg a Debreceni Egyetemen pszichológia mesterszakon vagyok végzős hallgató iskolapszichológia szakirányon. Tanácsadói szemléletemet a rendszerszemlélet hatja át, hiszem, hogy az egyén elakadását csak az iskolával/családdal együtt érdemes megoldani.

Az iskolapszichológusi munka része a szülőkonzultáció is.

Ha felmerül Önök részéről gyermekükkel kapcsolatos tanulmányi, hangulati, viselkedési probléma, nevelési elakadás, melyben szeretnének segítséget kérni, előzetes időpont egyeztetés után bizalommal fordulhat hozzám.

Néhány példa, amiben segíteni tudok:

  • tanulási, beilleszkedési zavarokkal kapcsolatos nevelési nehézségek
  • nyugtalanítja, hogy gyermeke tanulmányi eredményei romlottak
  • érzelmi nehézségek (válás, veszteség, krízisek)
  • gyermek kapcsolataiban jelentkező problémák (felnőttekkel, diáktársakkal, partnerkapcsolatban, barátságban)
  • szorongás
  • pályaválasztási bizonytalanság

A találkozások száma a szülőkonzultációk esetében teljes mértékben a problémától függ – lehet akár egy alkalom is, lehet 4-5 vagy annál hosszabb. A konzultációs alkalmak során a szülővel/szülőkkel közösen dolgozunk azon, hogy a gyermek problémájára megoldást találjunk. Ha szükséges, a közös munkába bevonjuk a gyermeket vagy pedagógust/pedagógusokat is.

Munkamód: beszélgetések, játékos feladatok, tesztek kitöltése

Egy alkalom 45 perc időtartamú

A szülőkonzultáció történhet személyesen vagy online konzultáció keretében is.

Bejelentkezés és időpont egyeztetés: Temesi Patrícia temesi.patricia@celliskola.hu

06 30 942 5195

Keressenek bizalommal!

 

Temesi Patrícia

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial