Skip to content

Költőóriásokra emlékeztek

Az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola a 2022/2023-as tanévben is meghirdette Petőfi Sándor-Weöres Sándor versmondó versenyét az általános iskolás korosztály részére. Petőfi Sándor születésének 200., Weöres Sándor születésének 110. évfordulója tiszteletére egy rövid ünnepi műsorral, koszorúzással tisztelegtek a két költőóriás emléke előtt a verseny szervezői és a résztvevők a Művelődési Háznál álló Petőfi-szobornál. Az ünnepélyes megnyitót követően négy korcsoportban hallgatták meg a zsűritagok a versenyzők szavalatait. Ebben a tanévben nem volt szabadon választható költemény. Petőfi Sándor és Weöres Sándor alkotásai közül kellett egy-egy művet előadniuk a vállalkozó kedvű diákoknak.

A színvonalas megmérettetésen iskolánk 8. b osztályos tanulója, Csuka Dániel a 7-8. osztályos korcsoportban 2. helyezést érdemelt ki. Teljesítményéhez gratulálunk!
Felkészítő tanára: Németh-Vass Veronika tanárnő.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial