Skip to content

Petőfi, a ,,szabadságszerelmes”

7. és 8. osztályos diákjaink az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola által szervezett Petőfi komplex irodalmi-történelmi csapatverseny döntőjében képviselték iskolánkat. A versenyzők két fordulóban mérhették össze tudásukat. Az 1. fordulóban 24 csapat versenyzett, a 2. fordulóba 9 csapat jutott. A tanulók Petőfi Sándor életével kapcsolatos irodalmi ismereteikről, a költő életének Ostffyasszonyfához kapcsolódó helytörténeti vonatkozásairól, a történelmi korszakról, a társművészetek területén szerzett tudásukról adtak számot.

A döntőbe jutott csapatok közül Szalay Borbála, Szentgyörgyi Kitti, Tüzes Dóra, Vajda Flóra a 2. helyet szerezték meg.

A Halász Viktória, Holczer Vivien, Csuka Dániel és Katona Áron tanulókból álló csapat az 5. helyen végzett.

7. osztályos tanulóinkból álló csapatunk, Hérincs Dorka, Budai Ádám, Budai Dávid és Németh Péter részvételével 7. helyezett lett.

Szeretettel

gratulálunk tanítványainknak!

Köszönjük az Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola pedagógusainak a verseny szervezését és lebonyolítását!

Felkészítő tanárok: Horváthné Boros Enikő, Mógor Anita, Németh-Vass Veronika, Szabóné Nagy Henriette

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial