Skip to content

A KRESZNERICS FERENC TEHETSÉGTÁMOGATÓ ALAP ÖSZTÖNDÍJA

Kresznerics Ferenc Könyvtári Kultúráért Alapítvány a 2023/2024-es tanévben is ösztöndíj pályázatot hirdetett hátrányos helyzetű, tehetséges, bármely kemenesaljai általános iskolában tanuló 3-8. osztályos általános iskolai diákok számára.

A 2017-ben létrejött Kresznerics Ferenc Tehetségtámogató Alap eredményhirdetésére minden évben a magyar kultúra napjához kapcsolódóan, illetve a Kresznerics Ferenc-díj átadását követően kerül sor.

A rendezvénynek idén 2024. március 6-án délután adott otthont a Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár.

Az ünnepi alkalmon Fehér László, Celldömölk polgármestere köszöntötte a diákokat, szüleiket, tanáraikat, majd Németh Tibor könyvtárvezető, az Alapítvány elnöke szólt a megjelentekhez. Három diák kapta az idei támogatást, melyeket Fehér László polgármester, Németh Tibor kuratóriumi elnök és Esztergályos Jenő kuratóriumi tag adott át.

A Celldömölki Városi Általános Iskolából Árvai Bálint 8. b osztályos tanuló részesült az ösztöndíjban. Osztályfőnöke: Németh-Vass Veronika.

Gratulálunk!

Fotó: Giczi Sándor

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial