Kazinczy-verseny

Területi forduló az iskolánkban

A Kazinczy-díj Alapítvány – Péchy Blanka emlékére kuratóriuma a 2022/2023-as tanévre is meghirdette az általános iskolák 5-8. osztályos, valamint az e korosztálynak megfelelő középiskolai osztályok tanulóinak a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd” versenyt.  Örömmel vállaltuk, hogy a magyar közoktatás egyik legpatinásabb versenyformájának területi fordulóját a tavalyi év után ismét megrendezzük. A megmérettetésre 2023. február 15-én 14 órai kezdettel került sor az iskolánkban. A versenyző diákoknak egy szabadon választott szöveg felolvasása után egy kötelező szöveggel kellett a zsűritagok elé állniuk. Nyolc intézményből az 5-6., illetve a 7-8. évfolyamon összesen 21 diák vállalta a szereplést.
A nehéz helyzetben lévő döntéshozók értékelése után a következő eredmény született:

5-6. évfolyam:

1. helyezés: Horváth Sára Bíborka (Zichy Antónia Általános Iskola, Ikervár)
  2. helyezés: Csuka Dorka (Celldömölki Városi Általános Iskola, felkészítő tanára: Szabóné Nagy Henriette tanárnő)
  3. helyezés: Kovács Lili (Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár)

Különdíj: Komláti Arnold András (Celldömölki Városi Általános Iskola Alsósági Tagiskolája)

7-8. évfolyam:

1. helyezés: Harami Botond (Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár)
  2. helyezés: Csuka Dániel (Celldömölki Városi Általános Iskola, felkészítő tanára: Küllei Katalin tanárnő)
  3. helyezés: Martonfalvi Emma (Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár)

Különdíj: Fider Péter (Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola)

A harmadik (regionális) fordulóban Harami Botond (felkészítő tanára: Dr. Szalai Ferencné)
képviseli térségünket.
Gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítő tanáraiknak!