Skip to content

„Így írok én…” – irodalmi pályázat

A Pro Kultúra Sopron Nonprofit Kft. irodalmi pályázatot hirdetett. A 10-14 éves diákok vers, mese és novella kategóriákban, szabadon választott témában, valamint „Száll a tavasz kibomolt hajjal, heverő hegyek ormán” (Radnóti Miklós) – címmel tetszőleges műfajban küldhették be alkotásaikat. A beérkezett műveket szakmai zsűri értékelte. A kategóriák győztesei meghívást kaptak az „Így írok én!” – gálára. Az ünnepélyes díjkiosztónak május 24-én Sopronban a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központ adott otthont.

Iskolánk tanulója, Lakat Piroska (8. b, tanára: Németh-Vass Veronika) kiérdemelte, hogy jelen lehetett a rendezvényen, ahol mindhárom kategóriában átadták a különdíjakat, az első három helyezett jutalmát, valamint előadásra kerültek a győztes alkotások, melyek megjelennek a Soproni Füzetek következő számában.

Pircsi Sodródás című versével első helyezést ért el.

Büszkék vagyunk rá! Szeretettel gratulálunk, további sikereket kívánunk!

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial