Skip to content

Aktív közlekedés hete

Iskolánk tanulói az Aktív közlekedés hetének keretén belül a szokásos kerékpárral, rollerrel való iskolába érkezés mellett érdekes és izgalmas programokon vehettek részt. Mind elméletben, mind gyakorlatban kipróbálhatták tudásukat a gyerekek. A közlekedés szabályaival egy teszt kitöltésével mérhették fel eddig megszerzett ismereteiket.

Kerékpáros ügyességi pályán a kisebbeknek egyszerűbb, nagyobbaknak nehezített pályán kellett a sok akadályt legyőzve átkerekezni. A közlekedés veszélyeivel is megismerkedhettek egy borulásszimulátor segítségével. Az alkohol által okozott állapotot egy szimulációs szemüveg segítségével idézték elő. Megismerhették a mentősök útmutatásával, hogy egy-egy baleset, vészhelyzet esetén mi a teendő, hogyan kell segítséget hívni és hogyan menthetnek életet.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial