Skip to content

Lélekmozgató nap

Iskolánkban 2023.02.22-én került megrendezésre a parasport és a parasportolók megemlékezése,
megünneplése a Magyar Parasport Napján.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) 2023-ban hatodik alkalommal szervezte meg a Magyar Parasport Napját. A Lélekmozgató program célja, hogy az ép emberek minél szélesebb körben megismerjék, megtapasztalják, megértsék a fogyatékkal élők világát és a sport, illetve a szemléletformálás által közelebb kerüljenek egymáshoz. Tanulóink kipróbálhatták a vakfutást, a vakfocit, a csörgőlabdát, a pároskézit, a kerekesszékes asztaliteniszt, a kerekesszékes vívást, egykezes/egylábas floorbalt, akadálypályákon haladtak keresztül társaik segítségével. A gyerekek számára különleges élmény volt ez a nap, mivel átérezhették a fogyatékkal élők világát. Ami számukra természetes, egyszerű, az másoknak komoly akadályt jelenthet.
Megtapasztalhatták, hogy mekkora felelősség van rajtuk, amikor valakit rájuk bíznak vagy éppen ők azok, akik másokra vannak bízva. Az egymásra figyelés, egymás segítése hozzá kell, hogy tartozzon a
mindennapjainkhoz. A program arra is nagyszerű lehetőséget kínált, hogy a különböző sportágak és az aktív mozgásos formák segítségével előmozdítsuk a csoportdinamikában rejlő lehetőségeket, és növeljük a tanulók közötti kohéziót. Mindezt pedig a társadalmi felelősségvállalás jegyében és a sérült társadalmi
csoportok felé irányuló érzékenyítéssel.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial