Skip to content

Aktív közlekedés hete

AKTÍV KÖZLEKEDÉS HETE

Iskolánkban 2022.10.10.-2022.10.14. között zajlik az Aktív Közlekedés hete. Melynek célja az iskolába való aktív közlekedés népszerűsítése a szülők, tanulók és a tanárok felé.

Az aktív közlekedés jelentős szerepet játszik a tanulók és tanárok napi fizikai aktivitásában. Az aktív közlekedés jó hatással van a környezetre, illetve a tanulók tanulmányi eredményére és egészségére. A kerékpáros aktív közlekedés jelentősen visszaesett az elmúlt évtizedben, elsősorban a szülők biztonsági aggályai, a gépjárművek elterjedt használata és kényelmi szempontok miatt. A program ezen kíván javítani az Aktív Közlekedés Hetének megszervezésével.

Iskolánkban több helyszínen kialakítottunk kerékpártárolót a tanulók és a tanárok számára is.

Iskolánk igazgatója jó példát mutatva a diákoknak szintén kerékpárral érkezett az intézménybe.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial