Skip to content

Lélekmozgató nap

A Lélekmozgató program célja, hogy az ép emberek minél szélesebb körben megismerjék, megtapasztalják, megértsék a fogyatékkal élők világát. A sport, illetve a szemléletformálás által közelebb kerüljenek egymáshoz. Iskolánkban 2023.02.22-én került megrendezésre a parasport és a parasportolók megemlékezése, megünneplése a Magyar Parasport Napján.

Tanulóink kipróbálhatták a vakfutást, a vakfocit, a csörgőlabdát, a pároskézit, az ülőröplabdát, a floorballt, akadálypályákon haladtak keresztül társaik segítségével.

A gyerekek számára különleges élmény volt ez a nap, mivel átérezhették a fogyatékkal élők világát. Ami számukra természetes, egyszerű, az másoknak komoly akadályt jelenthet. Megtapasztalhatták, hogy mekkora felelősség van rajtuk, amikor valakit rájuk bíznak vagy éppen ők azok, akik másokra vannak bízva. Az egymásra figyelés, egymás segítése hozzá kell, hogy tartozzon a mindennapjainkhoz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial