Skip to content

SZÉPEN, JÓL, MAGYARUL…

A Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulója 2024. február 12-én került megrendezésre intézményünk könyvtárában. A felső tagozatos diákok számára minden évben kihívást jelent egy-egy irodalmi mű részletének tolmácsolása anyanyelvünkön, melyről Darvas Lili a következőt írta:

„A magyar nyelv különleges gyönyörűség, élvezem a ritmusát, az erejét, a zenéjét.”

A két korcsoportban versengő diákok figyelemre méltó módon bizonyították, hogy birtokában vannak édes anyanyelvünk hangsúlyozási, hangképzési technikáinak, és valóban éreztették az általuk bemutatott szövegek ritmusát, erejét, zenéjét.

Ez a versenyforma ugyanis az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja.

A zsűri a következő rangsort állította fel:

I. korcsoport (5-6. évfolyam):

1.helyezett: Csuka Dorka 6. b osztályos tanuló

2.helyezett: Perlaki Márk 6. b osztályos tanuló

3.helyezett: Taliszter Marcell 6. a osztályos tanuló

II. korcsoport (7-8. évfolyam):

1.helyezett: Busa Letti 8. b osztályos tanuló

2.helyezett: Németh Péter Csaba 8. a osztályos tanuló

3.helyezett: Nagy Dávid 8. c osztályos tanuló

Korcsoportonként az 1. és 2. helyezett tanulók képviselik majd iskolánkat a területi fordulón.

Gratulálunk minden tanulónak és felkészítő tanáraiknak, Szabóné Nagy Henriette-nek és Németh-Vass Veronikának!

Egy mindannyiunk számára megfontolandó Nagy László-idézettel kívánunk sok sikert a továbbjutóknak:

      „Nem elég magyar anyanyelvűnek születnünk, tanulnunk kell magyarul a sírig.”                                                                                                                    Szabóné Nagy Henriette

Nagy Dávid, Busa Letti, Németh Péter Csaba

Perlaki Márk, Csuka Dorka, Taliszter Marcell

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial