Skip to content

A muter meg a dzsinnek

Színházi előadáson jártunk

Január 19-én iskolánk 8. b osztályos tanulói az Elekes Dóra könyvéből készült A muter meg a dzsinnek című színházi nevelési előadáson vettek részt.
A tantermi bemutató főszereplője Boznánszky Anna volt, aki a celldömölki Soltis Lajos Színház és a budapesti Káva Kulturális Műhely tagja, színész-drámatanár. A kétlépcsős színházi nevelési programban Kardos János – szintén a Káva színész-drámatanára – segítette a munkáját.

A mű egy kislány, Panna és az édesanyja  szenvedélybetegségének történetét, az otthoni problémákat dolgozza fel a fantáziavilágon keresztül. Az előadás középpontjában Panna, az ő magára hagyottsága és a képzeletvilága áll.

Az egyszemélyes előadás után a diákok közösen gondolkodtak Annával és Jánossal. Beszélgettek a látottakról, majd két csoportban feldolgozták a történetet, valamint tovább is vitték a szálakat. Mi történhetett Pannával és az édesanyjával, hogy élnek, mondjuk több év elteltével?

Köszönjük az élményt Anna és János, valamint a nagyszerű lehetőséget a két színháznak!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial