Kazinczy-verseny

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Kazinczy-díj Alapítvány – Péchy Blanka emlékére kuratóriuma a 2021/2022-es tanévre is meghirdette az általános iskolák 5-8. osztályos, valamint az e korosztálynak megfelelő középiskolai osztályok tanulóinak a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd” versenyt.

Iskolánk vállalta a Kazinczy-verseny területi fordulójának megrendezését.

A megmérettetésre hagyományos, személyes jelenléttel, valamint online formában egyszerre került sor az aktuális járványügyi szabályok betartása mellett 2022. február 16-án 14 órai kezdettel a Celldömölki Városi Általános Iskolában.

A versenyző diákoknak egy szabadon választott szöveg felolvasása után egy kötelező szöveggel kellett a zsűritagok elé állniuk. Öt intézményből összesen 13 diák vállalta a szereplést.

A nehéz helyzetben lévő döntéshozók értékelése után a következő eredmény született:

5-6. évfolyam:

1. helyezés: Molnár Kata (Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk)
  2. helyezés: Németh Péter Csaba (Celldömölki Városi Általános Iskola)
  3. helyezés: Komláti Arnold András (Celldömölki Városi Általános Iskola Tagiskolája)

Különdíj: Bak Emma (Bersek József Általános Iskola, Kőszeg)

7-8. évfolyam:

1. helyezés: Bolla Annabell (Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola)
  2. helyezés: Pápai Stefánia (Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola)
  3. helyezés: Gálik Nóra (Celldömölki Városi Általános Iskola)

Az országos döntőben Bolla Annabell képviseli térségünket.

Gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítő tanáraiknak!