Ez történik velünk

ÉVKEZDÉSI INFORMÁCIÓK

Tankönyvekkel kapcsolatos információk

A tankönyvosztás időpontja: 2016.08.30. 9:00-12:00 és 14:00-17:00

A helyszíne: A gyermekek osztályterme (a tankönyvosztás napján minden bejáratnál lista található majd erről)

A 2016-17-es tanévben az első, a második, a harmadik és negyedik évfolyamosok térítésmentesen kapják a tankönyveiket.

5-8. évfolyamon azok a tanulók kapják ingyenesen a tankönyveket, akik a törvénynek megfelelően jogosultak a tankönyvtámogatásra.

2013. évi CCXXXII. törvény 4. § (2) bekezdése szerint azok a tanulók jogosultak normatív támogatásra (= ingyenes tankönyvellátásra), akiknél az alábbi feltételek közül az egyik teljesül:

A tanuló:

a) tartósan beteg,

b) a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd,

c) három vagy több kiskorú, vagy eltartott gyermeket nevelő családban él,

d) nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult, vagy

e) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül.

A tankönyvtámogatásra való jogosultságot okiratokkal igazolni kell!

Kérjük a tankönyvosztás napján az osztályfőnököknek bemutatni az igazolást tartós beteg, illetve 3 vagy több kiskorú gyermekes család esetén.

Amennyiben a b-d-e pontoknál változás történt, az új határozatokat kérjük bemutatni!

FIZETŐS tanulók esetén:

Befizetési határidő: 2016. szeptember 15.

A fizetős diákok esetében a leszállított könyvek alapján számla készül, melyet a szülők az iskolától kapnak kézhez, egy egyszerűsített átadás/átvételi bizonylat kíséretében. A számla alsó, perforált részén találják a befizetéshez szükséges csekket. Kérjük, hogy a befizetést követően a feladóvevényt az osztályfőnököknek bemutatni szíveskedjenek és őrizzék meg!

Befizetés módjai:

• készpénzzel, iskolakezdési utalvánnyal, illetve bankkártyával a kijelölt postahivatalokban, valamint készpénzzel és bankkártyával az összes postahivatalban fizethetnek.
  • iskolakezdési utalvány: A postahivatalokban elfogadott utalványok listáját a hu/rolunk/utalvanyok-elfogadasa elérhetőségen tekinthetik meg.
  • banki átutalás: a KELLO Alsónémedi és Vidéke Takarékszövetkezetnél vezetett 64400068-30107825-11100049 számú számlájára. Banki átutalás esetén a közleményben mindenkor szerepelnie kell a tanuló nevének és a 11 jegyű oktatási azonosítójának.

Az iskoláknak nem áll módjukban az idei tanévtől visszáruzni. Az adott tanévhez megrendelt tankönyvet a fizetős diákok esetében közvetlenül a szülő 2016. szeptember 15-ig küldheti vissza a KELLO részére. A költségek megfizetéséről a szülőnek/gondviselőnek kell gondoskodnia.

Visszaküldési cím: 2225 Üllő, Zöldmező u. 3.

ÉVNYITÓ 2016-1

szegély